Motocyklové pneumatiky

Motocyklové pneumatiky – vyberte si z našej širokej ponuky. Najvýhodnejšie pneumatiky pre motocykle. Dodávame pneumatiky v priebehu 3 až 5 pracovných dní / 18.95€ 1-3 pneumatiky (Slovakia). Ponúkame pneumatiky pre motocykle, mopedy a skútre. Všetky ceny sortimentu sú uvedené v EUR vrátane DPH.

Moto pneumatiky

Ponúkame Vám pneumatiky pre všetky druhy motocyklov od najrôznejších výrobcov. V našom e-shope nájdete moto pneumatiky všetkých rozmerov a kategórií za výborné ceny. Momentálne ponúkame pneumatiky nasledujúcich značiek: Avon, Bridgestone, Continental, Dunlop, Heidenau, Metzeler, Michelin, Mitas, Maxxis, Pirelli, Shinko, Sava, Vee Rubber.

Pneumatiky pre motocykle majú veľmi veľký vplyv na celkovú bezpečnosť počas jazdy. Dobré pneumatiky pre motocykle majú dobrú priľnavosť aj na mokrých vozovkách, a zabespečujú vám bezpečnosť v zákrutách na cestách. Pri motorkách a moto športe je výber kvalitnej pneumatiky – gumy naozaj dôležitý. Prilnavosť k vozovke je tu kľúčovým faktorom rovnako ako brzdná dráha – hlavne pre športové motorky.

Tabuľka záťažových indexov / Load index (LI)

Na przykład: 160/60R-17 (69W). Indeks nośności (LI) 325 kg / 720 lbs.

Tabuľka rýchlostných indexov pneumatík

Index rýchlosti (SI – speed index) udáva, pre akú maximálnu rýchlosť je pneumatika konštrukčne stavaná.

DOT – Pneumatiky Motocyklové

DOT – “Department of Transportation”. Pneumatiky sa skladajú z najrôznejších typov materiálov a pryžových zmesí, ktoré majú výkonnostné vlastnosti dôležité pre riadne fungovanie pneumatiky ako takej. Vlastnosti týchto komponentov sa v priebehu času vyvíjajú. U každej pneumatiky táto evolúcia závisí od celej rady faktorov, ako sú napríklad počasie, podmienky, v akých sa pneumatiky skladujú, a podmienky, v akých sa pneumatiky používajú (zaťaženie, rýchlosť, tlak, údržba, atď.) a ktorým sú pneumatiky v čase, kedy sa používajú, vystavované. Vývoj stavu v závislosti na okolitých podmienkach môže byť rôzny, takže predpovedať presne životnosť určitej pneumatiky vopred nie skrátka možné.

Dátum výroby pneumatiky sa uvádza na bočnici každej pneumatiky. Spotrebiteľ by si mal na pneumatike nájsť kód, ktorý začína písmenami DOT a končí týždňom a rokom výroby. Napríklad kód DOT 3811 znamená, že pneumatika bola vyrobená v 38. týždni roku 2011.

Nové moto pneumatiky 2019

AVON – COBRA CHROME, BRIDGESTONE S22, BRIDGESTONE ADVENTURECROSS AX41 & AX41S & E50, CONTINENTAL TRAILATTACK 3 CONTINENTAL CONTISCOOT, DUNLOP SPORTSMART MK3, DUNLOP ROADSPORT 2, METZELER CRUISETEC,, MICHELIN ANAKEE ADVENTURE, MICHELIN POWER RS+, MICHELIN TRACKER, PIRELLI – ANGEL GT II, PIRELLI – DIABLO™ SUPERCORSA SP V3 & SC V3.

Nové moto pneumatiky 2018

Metzeler Karoo Street, Dunlop SportSmart TT, Continental RoadAttack 3 CR, Bridgestone Battlax T31, Bridgestone Adventure A41, Pirelli Diablo Rosso Corsa 2, Bridgestone Battlax racing R11, Michelin Road 5, Dunlop Trailsmart MAX.

Nové moto pneumatiky 2017

Avon TrekRider, Cobra (OE). Bridestone Battlecruise H50, Battlecross X10. Continental RoadAttack 3, ContiTour, ContiLegend, ContiCity, Sportsmart 2 Max. Dunlop Elite 4, GPR 300, GP RACER D212. Metzeler Sportec Street, MC360, MCE 6 Days Extreme Super Soft. Michelin Power RS, Anakee Wild. Pirelli Scorpion Rally STR, Angel Scooter, Diablo Rosso Scooter.